(tijd) - Umicore verkocht zijn belang van 22 procent voor 30 miljoen euro aan een consortium van investeerders, vertegenwoordigd door Asia Plus Securities Public Company Limited. Dat levert het bedrijf 3 miljoen euro meerwaarde op.
Nyrstar hield een belang van 24,9 procent aan en deed dat pakket voor 34 miljoen euro van de hand. Nyrstar realiseert op de transactie 16 miljoen euro verlies. De aandelen stonden in de boeken aan 50 miljoen euro, gebaseerd op de prijs van Padaeng's aandeel op het ogenblik dat Nyrstar werd opgericht. Sindsdien is het aandeel Padaeng, net zoals andere aandelen in de zinksector, fors gedaald. Daar kwam ook nog de waardedaling van de Thaise Baht bij.
Padaeng runt een zinkmijn en een smelter in de provincie Tak in Thailand. Daarnaast heeft het ook een roostoven in de provincie Rayong.
Umicore kocht in mei 2000 een belang van 33 procent in Padaeng en bouwde dat stelselmatig uit tot 46,9 procent. Op 31 augustus 2007, de geboortedag van Nyrstar, hevelde Umicore 24,9 procent over naar Nyrstar. Toen was echter al duidelijk dat de resterende aandelen ook de deur uit moesten omdat Padaeng niet paste binnen de focus op hoogtechnologische activiteiten.
'Waren wij niet geinteresseerd in dat belang? Nee', zegt Nyrstar-woordvoerder Jan Altink. 'Als we meer dan 25 procent in handen kregen, waren we verplicht een overnamebod te doen. Maar de Thaise wetgeving stelt dat we niet meer dan 50 procent in Padaeng mogen bezitten. Het is ons de voorbije maanden duidelijk geworden dat we niet voldoende operationele controle konden krijgen binnen het bedrijf', zegt hij.
'Bovendien produceert Padaeng hoofdzakelijk voor de Thaise thuismarkt. En die is niet zeer groot', zegt Altink. 'De vrijgekomen middelen kunnen beter elders ingezet worden.'
Spinoffs evolueren vanaf 6 maanden tot 1 jaar na de beursintroductie doorgaans significant beter dan de indexen. Aan deze koersen stap ik zeker in.
Dat heet je verlies nemen, maar wordt dat toch best niet wat vroeger genomen ?
Beste ekanza,weet U nog hoeveel Fortis betaald heeft voor Amro volgens mij veeeel te veel,wat zou deze overname nu kosten een heeeel pak minder dus?
Opvallend hoe deze verkoop met verlies als positief wordt gezien. Wat als Fortis een minderheidsbelang met 32% verlies zou verkopen???
Beter geld opnemen van iets dat toch niets opbrengt en investeren in iets anders, goede keuze de dag van vandaag.
Rap korte metten mee maken,als je Thaise mentaliteit kent
Bij Nyrstar weten ze heel goed wat ze doen.Ze zullen zelf betere winstgevende overnames doen.Vanaf volgend jaar geven ze ook hoge dividenden.
nyrstar scheurt hier weeral zijn broek aan niet voor niks dat ze nu nog maar 13 € staan zal van binnenuit wel veel verkocht zijn umicore heeft deze afdeling afgestoten om zelf eindelijk terug winststijgingen te bekomen
| €22,00 | 2,06% | 17:35 | UMI |
| €9,31 | 0,54% | 17:35 | NYR |
1. Dow schakelt versnelling hoger 23126
2. Record aan shortposities tegen euro 18844
3. Hoogste gebouw ter wereld gesloten 14732