donderdag 11 maart 2010 22:54 L'Echo

De cijfers: Budget van 6 miljoen voor EU-president

Aanmelden

?
is de som van 9 + 7

Een enveloppe van 1,5 miljoen euro voor salaris, toelagen en onkosten, een kabinet van 22 medewerkers en tien lijfwachten. Met die middelen moet de eerste Europese president aan de slag.

(belga) - In de Europese ontwerpbegroting voor 2010 is een schijf van 25 miljoen euro voorzien voor de Europese Raad, de vergadering van de politieke leiders van de Europese lidstaten die met de inwerkingtreding van het Europees verdrag van Lissabon wordt omgeturnd tot een heuse instelling.

Zes miljoen euro is specifiek voorbestemd voor de vaste voorzitter van de Europese Raad. Voor zijn of haar salaris, andere toelagen en voor de reis- en representatiekosten is 1,5 miljoen euro vrijgemaakt. Daarnaast is 4,5 miljoen euro voorzien voor zijn kabinet en beveiliging.

In het Justus Lipsiusgebouw aan het Schumanplein is men momenteel druk doende met de inrichting van een kabinet voor de vaste voorzitter. Er moet plaats zijn voor 22 medewerkers: een kabinetschef en een vicekabinetschef, zes kabinetsmedewerkers, twaalf assistenten en twee woordvoerders. Daarnaast worden ook nog eens tien lijfwachten voorzien.

Ter vergelijking: voorzitter José Manuel Barroso van de Europese Commissie heeft een kabinet van 33 medewerkers. Parlementsvoorzitter Jerzy Buzek heeft zelfs een nog ruimere staf van 37 medewerkers.

De Europese Raad zelf zou volgend jaar op een budget van 12 miljoen euro moeten draaien. Daarmee moeten de kosten voor de organisatie van hun eigen vergaderingen en de toppen met derde landen en de uitbreiding van de omkaderende diensten gedekt worden. Tenslotte wordt bijna twee miljoen euro voorzien voor uitgaven in verband met de medebeslissingsprocedure en is er een algemene reserve van vijf miljoen euro vrijgemaakt.


20:02 - 19/11/2009 Copyright © De Tijd

Nieuws

De Tijd Tel mee