Michael Glos, de Duitse minister van Economie. (foto: reuters)
(belga) - Het geld moet komen van de Europese fondsen en directe bijdragen van de lidstaten. Het plan van de Europese Commissie wordt volgende woensdag voorgesteld.
Volgens de woordvoerder van de Europese Commissie, Johannes Laitenberger, is het echter nog "te vroeg om te praten over de omvang en de juiste verdeling van het pakket, want het voorbereidend werk is nog niet afgerond (...)".
De woordvoerder van de Duitse regering, Ulrich Wilhelm, heeft nu al gevraagd dat Brussel in de berekeningen rekening zou houden met de inspanningen die Duitsland al heeft gedaan. Zo lanceerde Duitsland onlangs nog een programma met steunmaatregelen ten belope van 32 miljard euro.
In Europa, dat geconfronteerd wordt met een snelle verslechtering van de conjunctuur, klinkt de roep om maatregelen die de economische groei opnieuw op gang moeten brengen steeds luider. Het probleem is echter dat sommige lidstaten beperkte mogelijkheden hebben, terwijl de Europese begroting slechts een bescheiden bijdrage kan leveren.
@nm706903 Akkoord. Ik schreef dit vroeger reeds : geld als dusdanig is een afspraak - voor een Euro heb je een bepaalde koopkracht in handen. Alleen, de overhe(i)d(en) speelt constant vals, in die zin dat ze 1) nog nooit gehoord hebben van niet meer uit te geven dan ze ontvangen, en 2) het tekort gewoon bijdrukken. Daar komt nog bij dat banken gewoon geld creëren bij het toekennen van leningen - hun dekkingsgraad moet maar 10% zijn, hier te lande. Dit is geen economie meer, maar een gigantisch pyramidespel, en ik vrees dat nu globaal de lijken uit de kasten donderen. Koop goud, dat kunnen ze niet bijmaken.
Dit geld zullen ze hoogstwaarschijnlijk gewoon drukken en in de economie pompen. Dit zal leiden tot inflatie. Maar gezien de renteverlagingen is de vrees voor inflatie (bij de topmensen altans) verdwenen...
als de vele "deskundigen" hun geschreven woord van de laatste 8 maanden eens lezen en er de gevolgen uit trekken. de kans is groot dat 100% van de financiele kranten morgen niet meer verschijnen wegens schaamte
Allemaal prachtige gebaren maar fundamenteel wordt er geen oplossing aan het werkelijke probleem geboden. De financiële crisis is het directe gevolg van jarenlange economische malaise. Er moeten nieuwe producten op de markt komen om de economie weer op gang te krijgen. Nederland scoorde jaren geleden op technologisch gebied behorlijk maar tegenwoordig nemen deskundigen de wijk naar betere oorden en zolang die er zijn gaat het in Nederland niet goed. Hoezo een verenigd Europa? Hebben ze dan nog niet geleerd dat zo'n omvangrijk land, want zo moet je het dan zien, niet bestuurbaar is?
Wijze woorden RobE die ik alleen maar kan bijtreden. Alleen maar iets toevoegen misschien: Deze groep mensen zal wel nooit ophouden met zichzelf te bedruipen.Hoe onrechtvaardig het allemaal ook is, niemand kan en zal zoiets ooit verwezelijken dat bv ,alleen maar in België om te beginnen, men gaat regeren met de nodige mensen.Was ik maar Prins Laurent,nooit hoeven te werken en 350000€ jaarlijks belastingvrij...En hij is waarschijnlijk maar het topje van de ijsberg.
Wat toch eigenaardig is, is dat alle europese landen barsten van schuld. Elk jaar bij het opstellen van de begroting spring er een begrotings te kort uit de bus. Vanwaar komt al de geld toch? Heeft er iemand misschien een ezeltje zonder het te vertellen? zo zo zo. Ik denk dat men het maar eens over een ander boeg moeten gooien, zoals, wat minder verkwistend te zijn. Bvb. Onze belgenland moet vier regeringen onderhouden en een vijfde subsideren. Drie vierde van degenen die daar zetelen zijn overtollig maar kosten en kosten en kosten. Betaal alleen die daadwerkelijk nuttig zijn en de rest mag worden bedankt voor de niet gedane diensten. [misschien is er nog een plaatsje op den dop]Hetzelfde geld voor de leden van het Europarlement. The Hollies zongen vroeger: "stop, stop, stop, all the dancing Give me time to breathe" Misschien een goede suggestie zodat een ademhalinng verlichtig kan brengen in plaats van poker te spelen met het geld van het volk.
@Bert: Inderdaad, Japans toestanden kunnen we missen als kiespijn. Die hebben na hun vastgoedimplosie jáááren met 1% gezeten en hun economie heeft zich nooit meer naar het vroegere peil weten te herstellen. Het rentewapen werd herleid tot een geweer zonder kogels dus. Begin jaren 80 echter hadden we rentevoeten van 14+ pct en de economie was kort nadien tot vóór october 87 in bloedvorm. En btw, overbevolking is niet langer enkel een Afrikaans probleem, maar is een wereldprobleem geworden, en m.i. nog geen kleintje.
Moet ik nu, tussen de regels door lezend, veronderstellen dat de eerste Europa-leningen of Europa-bons kortelings op het publiek gaan losgelaten worden? De banken zijn blut, dus die kunnen het geld niet lenen. De regeringen zitten met tekorten, hoe die dan kunnen bijdragen is mij een raadsel. En het ezeltje dat geld kan sch..ten is nog steeds niet geboren. Dus, wanneer komen de nieuwe belastingen en bijdragen (onder een of andere pseudoniem) eraan? Het doel wettigt immers de middelen, althans volgens het credo van bvb. onze "regering".
Magere Hein: Ik kon echt niet nalaten om te reageren. Het grootste, maar dan ook echt het grootste probleem in Afrika in het algemeen = O V E R B E V O L K I N G Wanneer men hier iets aan doet , zoals in China ( max.1 kind per gezin), zullen de meest extreme problemen na één generatie voorbij zijn. Al de rest zal gewoon een druppel zijn op een hete plaat. De economie van Congo moet +/- 5 à 6 % per jaar groeien om alleen maar de bevolkingsaangroei te compenseren. De bevolking van veel Afrikaanse landen is de afgelopen 100 jaar vertienvoudigd!!!
@bart500: Al laten ze de rente dalen tot 0%, de aandelen zullen NIET stijgen. De rente dalingen tot 1% in de VS bebben dit bewezen, integendeel om uit deze crisis te raken moet men de rente laten stijgen om het VERTROUWEN in de banken te herstellen.
1. Dexia en Fortis beperken verlies Bel20 24428
2. Nieuwe Vlaamse regering gaat op crisisdieet 12819
3. Vlamingen zijn rijkste Europeanen 10365
4. Besparen 7223