(tijd) - ABP is met een vermogen van zo'n 170 miljard euro een klepper van formaat. Het aandelenvermogen van het fonds zakte sinds begin van dit jaar circa 38 miljard euro.
Het Financieel Dagblad vernam bij ingewijden dat de dekkingsgraad, de verhouding tussen de beleggingen en pensioenverplichtingen, bij ABP de voorbije week in ieder geval eenmaal even onder de 105 procent gekomen. Dit is het percentage waarop pensioenfondsen onder verhoogd toezicht van de Nederlandsche Bank (DNB) komen. Onder de 100 procent hebben pensioenfondsen onvoldoende vermogen om hun nominale pensioenuitkeringen te kunnen doen.
Om orde op zaken te stellen en de dekkingsgraad te verhogen kunnen pensioenfondsen een aantal maatregelen treffen zoals het verhogen van de pensioenpremies, het stopzetten van de inflatiecompensatie en in het uiterste geval het verkopen van beleggingen.
Hadden die ook geen Fortis aandelen ? Zo zie je maar als je de boel laat ontploffen wat er allemaal kan gebeuren. Vandaag zijn de politici tot het besef gekomen dat het ondersteunen van het banksysteem, liqiditeiten blijven verstrekken, de enige juiste oplossing in de plaatse van bancaire holdings op te blazen.
En ziedaar waarom een zuiver kapitalisatiesysteem geen oplossing is voor het veiligstellen van een minimumpensioen.
Lap, weer een mooi einde van het weekend en een aanleiding voor een stevige daling op de beurzen morgenvroeg : na de banksector komt nu ook de verzekeringssector in gevaar
1. Dow schakelt versnelling hoger 23126
2. Record aan shortposities tegen euro 18844
3. Hoogste gebouw ter wereld gesloten 14732