vrijdag 10 juli 2009 21:46 L'Echo

Late rally helpt Bel20 aan winst

Aanmelden

?
is de som van 7 + 6

Dankzij een late rally is de Bel20 de week met winst uitgegaan. De voorbije week herstelde de Brusselse sterindex met ruim 5,5 procent. Het was een kalme dag op de Brusselse beurs doordat Wall Street de dag na Thanksgiving een halve snipperdag nam. Net als donderdag was AB InBev het meest verhandelde aandeel.

Late rally helpt Bel20 aan winst
(tijd) - De Bel20 sloot uiteindelijk met een winst van 0,8 procent op 1.881,46 punten. 11 van de 20 waarden sloten met winst.

Grootste winnaar in de Bel20 was de Fortis-holding, die er 6 procent bijschreef tot 0,74 euro. De advocaten van Fortis NV hebben een incidenteel beroep aangetekend tegen de beslissing van de voorzitster van de Brusselse handelsrechtbank om een college van drie deskundigen te benoemen. Dat is donderdag voor het hof van beroep van Brussel vernomen. Daarnaast raakte donderdagavond bekend dat Herman Verwilst terugtreedt uit het directiecomité van Fortis en ook opstapt als uitvoerend bestuurder. Hij krijgt een opstapvergoeding van 800.000 euro, en niet de miljoenenpremie waarvan eerder sprake.

Ook andere financiële waarden gingen erop vooruit. Dexia won 0,5 procent tot 3,41 euro, KBC steeg door een herstel in de laatste handelsminuten met 2,6 procent tot 23,6 euro. Ook de Frère-holdings GBL en NPM tekenden voor een herstel met respectieve winsten van 3,5 en 2,9 procent. Nyrstar was het kneusje in de Bel20 en zakte 1,9 procent tot 2,28 euro.

Belgacom zakte 1,8 procent tot 28,42 euro. Donderdagavond raakte bekend dat topman Didier Bellens en de raad van bestuur een samenwerking hebben bereikt over hun samenwerking en de strategie van de groep. Daarmee kan Bellens aan een nieuw mandaat van zes jaar beginnen. Blijkbaar zijn de beleggers daar niet zo gelukkig mee. Bovendien eist de fiscus 69 miljoen euro van Belgacom in het geschil tussen de onderneming en de belastingdiensten rond Belgacom Invest, de Luxemburgse holding van de telecomgroep. Belgacom verwerpt debelastingsaanslag.

AB InBev zakte 0,5 procent tot 12,89 euro. Het bierconcern was opnieuw met vele lengten voorsprong het drukst verhandelde aandeel. Arbitragisten proberen voortdurend in te spelen op het prijsverschil tussen de koers van het aandeel en de waarde van de inschrijvingsrechten op de nieuwe aandelen, die apart verhandeld worden.

Op de brede markt ging Keyware (+9,8% tot 0,45 euro) sterk vooruit. Nochtans leed de producent van elektronische betalingssystemen Keyware in het derde kwartaal een nettoverlies van 331.000 euro of 10 eurocent per aandeel. Over dezelfde periode een jaar terug boekte Keyware nog 138.000 euro winst.

RHJ International (RHJI) zakte 8,3 procent tot 4 euro. De holding, die hoofdzakelijk belangen in Japanse bedrijven aanhoudt, heeft in de eerste helft van het boekjaar 2008/2009 aanzienlijk lagere resultaten geboekt. Haar dochters, vooral de toeleveranciers aan de autosector, kampen met een daling van de activiteiten. RHJI beschikt over een kaspositie van ongeveer 480 miljoen euro, maar zal dat geld heel omzichtig aanwenden, gelet op de crisis.

Noch een opmerkelijke daler was de drogebulkreder CMB die 6,5 procent liet liggen. De Baltic Dry Index, een maatstaf voor de tarieven voor het vervoer van droge bulkviel vrijdag 2,5 procent terug. Sinds het hoogtepunt in mei verloor de graadmeter reeds 94 procent van zijn waarde.

Koen Lambrecht

Stijn Demeester


18:59 - 28/11/2008 Copyright © De Tijd

Nieuws

De Tijd Tel mee