maandag 22 maart 2010 11:20 L'Echo

Belgische biermarkt krimpt met 4% in 2008

Foto Lieven Van Assche

Aanmelden

?
is de som van 0 + 0

Het bierverbruik in België is vorig jaar met 4 procent gedaald tegenover 2007. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van de federatie Belgische Brouwers.

(l'echo/tijd) - Volgens voorzitter Theo Vervloet is de helft van de daling te wijten aan de algemene trend om minder alcohol te verbruiken. De daling van de koopkracht zou voor iets meer dan een procent meespelen en het slechte weer voor 0,5 tot 1 procent.

In volume uitgedrukt zou de bierverkoop onder de 9 miljoen hl dalen. In 1990 verkochten de Belgische brouwers op hun thuismarkt nog 12 miljoen hl. In 2007 bedroeg de bierconsumptie in België nog 9,137 miljoen hl, een terugval met 25 procent.

'Gelukkig maakt de export jaar na jaar de dalende verkoop in België goed', merkt Vervoet op. Hierdoor gaat het de Belgische brouwerijen nog steeds vrij goed.

Jean-Michel Lalieu
Koen Lambrecht


19:47 - 15/01/2009 Copyright © De Tijd

Reacties (13)

  • klute op 16 januari 2009 om 11:22

    Ben eergisteren short gegaan op AB Inbev. Sinds de kapitaalsverhoging verdubbeld. Komen van 9,xx. Kapitaal door middel van lijmen verkregen net zoals Fortis. 8 aandelen erbij aan 6.45 voor elke 5 bestaande toen ze ongeveer 17 stonden. Dit geeft een gemiddelde waarde van 10-11. De ervaring leert echter dat een aandeel evolueert naar de koers van kapitaalsverhoging. Cfr Fortis. Stonden 26. Uitgifte door middel van lijmtechniek aan 15 met gemiddelde van 22. Zijn hierna even gestegen en hierna vlot naar 15. Volgende kapitaalsverhoging aan 10... Dus koersdoel AB Inbev: 6.45€. Geen dank. Er noteren turbo's short en sprinters short op AB Inbev.

  • kaicee op 16 januari 2009 om 09:10

    raar te lezen dat bier bier is. ik ben sinds jaar en dag een fervent en trouw bierdrinker. Zonder een uitspraak te willen doen over best of slechtst moet ik toch kwijt dat biersmaken (en ik heb het enkel over pils) enorm verschillen. Doe de test!

  • wilcas op 15 januari 2009 om 22:57

    Ja ze gaan nog spijt krijgen dat ze hun prijzen verhoogd hebben.Eind 2009 zullen INBEV en co nog wel anders piepen.

  • Kritikaster op 15 januari 2009 om 22:53

    Interbrew wilde een "inhaalbeweging" maken wat de bierprijs betreft. Zij vonden dat België te goedkoop was. De andere brouwers zijn zonder protesteren gevolgd en profiteren mee van de prijsstijgingen ingezet door Interbrew. Ondertussen kost Jupiler in blik bij ons €2 en méér per liter, in reklame minstens €1,5O per liter. Dit terwijl het in reklame in het Luxemburgse AUCHAN te koop staat aan €1,05 per liter, of 30% goedkoper !!! Een Belgisch bedrijf zet de Belgen af. Wij zijn toch al gewend voor alles te veel te betalen !!! En zeker aan die bedrijven waar de Staat aandeelhouder is (Belgacom, spoorwegen, post,...)

  • El Fantastico op 15 januari 2009 om 22:11

    het wordt inderdaad schandalig duur, en Cara-pils is uiteindelijk ook niet slecht.

  • jeremy op 15 januari 2009 om 21:52

    @yordie - het bier van de Aldi komt bij ons van brouwerij Martens van Bocholt. Dit bier is niet beter of slechter dan andere pils maar wel een stuk goedkoper. Bij de invoering van de Euro had de horeca al duchtig zijn prijzen verhoogd. Sindsdien zijn de prijzen nog gestaag blijven stijgen niet alleen de prijs van het bier maar ook de frisdranken en de warme dranken. Trop is teveel.

  • Vox op 15 januari 2009 om 21:31

    dat gemonopliseer door inBev, dat is iets voor Neelie Kroes, de naam heeft ze al mee!!!

  • yordie op 15 januari 2009 om 21:30

    Ja door hogere bier prijzen en nu de crisis zijn er meer mensen die van merk bier overstappen naar goedkoper bier zoals bij aldi en dat komt van Duitsland.

  • ximie007 op 15 januari 2009 om 21:10

    eens je de bierprijs met 12 procent doet stijgen in 1 jaar tijd mag je zo een resultaten verwachten!

  • rationeel op 15 januari 2009 om 21:06

    Zou het niet kunnen dat net DOORDAT ze de prijs verhogen de vraag daalt hmm ? Basiscursus economie 3de middelbaar.

Pagina's: meest recent ... 1 2 ... oudste vorige volgende

Nieuws

De Tijd Tel mee