vrijdag 10 juli 2009 20:28 L'Echo

Toppers ABN Amro weg bij RBS

Aanmelden

?
is de som van 0 + 9

Het vertrek van drie hooggeplaatste oud ABN AMRO-medewerkers heeft voor grote onrust gezorgd binnen de gelederen van RBS. ‘De hele upside van ABN AMRO verdwijnt’, aldus een hoogeplaatste oud ABN AMRO-medewerker.

Van onze correspondent in Londen

(tijd) - Het vertrek van Alexandra Cook komt als de grootste schok voor voormalige ABN AMRO-medewerkers. ‘Zij stond borg voor ons model van relatiebankieren. Het lijkt dat de productbenadering van RBS nu toch de overhand heeft gekregen9, aldus een medewerker.
RBS wenst niet te reageren op managementwisselingen. De bank heeft vorige week aangekondigd dat er een grootscheepse organisatie volgt binnen de organisatie. Deze vindt vooral plaats binnen de divisie Global Banking Markets. Daar verdwijnen naar verluidt 3.000 banen, nadat eerder ook al duizenden banen waren geschrapt.

Naast Alexandra Cook, verantwoordelijk voor West-Europa, vertrekt ook oud ABN AMRO-er Pierre Fleuriot, de landenbaas van Frankrijk en België. Michiel de Jong, binnen het nog bestaande ABN AMRO-bestuur verantwoordelijk voor de activiteiten in Azië en Europa, verliest zijn functie als hoofd van de divisie Oost-Europa binnen RBS. Hij blijft nog wel actief binnen RBS.

Gezamenlijk overleg

Vorige week werd het vertrek van Gary Page bekendgemaakt. Binnen ABN AMRO was hij verantwoordelijk voor commercial banking. Dit vertrek ging officieel in ‘gezamenlijk overleg’, maar volgens bronnen binnen de krant is Page bij deze beslissing ‘ een handje geholpen’.

Naast het vertrek van deze hooggeplaatste figuren legt ook oud ABN AMRO-directielid Wilco Jiskoot zijn adviseurschap bij RBS neer. Eerder dit jaar vertrok hij al uit het directiecomité van RBS waar hij vorig jaar in benoemd werd. Zijn vertrek is volgens ingewijden ingegeven uit onvrede met het gedwongen vertrek van Alexandra Cook.

RBS is tot de reorganisatie gedwongen als gevolg van de kredietcrisis. De bank financierde de activiteiten met grote hoeveelheden geleend geld en is na een massale kapitaalinjectie van de overheid van maximaal 20 miljard pond (24 miljard euro), die eind deze maand wordt afgerond, gedwongen om rigoureus in de activiteiten te snijden.

Meest geschikt

Volgens bronnen binnen RBS is er geen sprake van dat er bewust ABN AMRO-medewerkers worden ontslagen. ‘Bij iedere functie wordt gekeken wie het meest geschikt is voor een bepaalde baan.’

Binnen ABN AMRO-kringen wordt daar anders over gedacht. ‘De stammenstrijd die er tussen RBS en ABN AMRO heerste, leek aanvankelijk binnen de Global Banking-divisie in het voordeel van ABN AMRO uit te pakken’, aldus een ingewijde. ‘De organisatie werd opgericht om de grote zakelijke accounts als Unilever en Procter & Gamble van dienst te kunnen zijn. Daar lijkt RBS vanaf te stappen. Daarmee wordt de upside die ABN AMRO te bieden had overboord gegooid.’

Een andere verklaring die binnen ABN AMRO-gelederen wordt gehoord, is dat de problemen binnen RBS zodanig groot zijn dat ze die vooral met eigen mensen willen oplossen. ‘Met de Britste staat als grootaandeelhouder kunnen ze niet in eigen land snijden. Daarom doen ze het maar elders.’

Joost van Mierlo


23:02 - 19/11/2008 Copyright © De Tijd

Reacties (1)

  • fr. op 20 november 2008 om 17:25

    Ik begin stilaan te denken dat ABN-Amro toch niet de mooie parel was die ons is voorgesteld.

Nieuws

De Tijd Tel mee