Etsen van Walter Vaesop Antwerpse veilingen

Veilinghuis Bernaerts veilt volgende maandag meer dan honderd loten etsen van de Antwerpse kunstenaar Walter Vaes (1882-1965). Vaes maakte vooral naam als schilder van stillevens, bloemstukken en portretten, maar bouwde zich ook als etser een flinke reputatie op. De collectie die geveild wordt, telt zowat een derde van het bekende etsoeuvre van Vaes. Bernaerts biedt op dezelfde veiling ook een tekening van René Magritte aan: ze is afkomstig uit een monografie rond Magritte die in 1943 verscheen, met een inleidend essay van surrealistische spitsbroeder Marcel Mariën. Van het boek werden 25 luxe-edities uitgegeven, met een originele tekening. Het aangeboden werkje wordt geschat op een half miljoen frank. Andere werken op de veiling zijn onder meer een landschap van Eugène Verboeckhoven, een zevental werken van Floris Jespers, tekeningen van Delvaux en Spilliaert en enkele abstracte composities van de Antwerpse avant-gardekunstenaar Jozef Peeters.Bij Amberes Antwerpen wordt op maandag ook geveild, met als blikvanger een ets van Rembrandt (een zelfportret met Saskia), gedateerd uit 1636. Het werkje is afkomstig uit de oude verzameling van Walter Vaes. Op de veiling wordt ook een uitgebreide verzameling werken van Paul Joostens aangeboden.