Veilingen in België

Servarts Beaux-Arts (tel.: 02/504.80.30) houdt in het Paleis voor Schone Kunsten in Brussel op 4, 5 en 6 maart een veiling van Chinees, Japans en Doorniks porselein, schilderijen, beeldhouwwerk en antiek. Bij de schilderijen wordt een hele reeks tekeningen en schilderijen van George Morren (1868-1941) aangeboden, waarvan de richtprijzen schommelen van 300 tot 4.000 euro. Topwerk is het doek De slaap van Gilberte uit 1941, dat geschat wordt op 14.000 tot 19.000 euro. Bij de antieke meubelen zijn er twee kleine kunstkabinetten uit de 17de eeuw, die elk 3.600 tot 5.000 euro moeten opbrengen.Een belangrijke veiling van oude, impressionistische en moderne kunst wordt op 15 maart georganiseerd door De Vuyst aan de Kerkstraat 22-54 in Lokeren (tel.: 09/348.54.40). Vanaf 6 maart tot en met 13 maart kan men er het aanbod bekijken. Er is ook een on-linecatalogus: www.de-vuyst.com. De veiling van schilderijen, sculpturen, gouaches, aquarellen, tekeningen en grafiek omvat 570 loten. Op de omslag van de catalogus staat het schilderij Waterpret van de Belgische genreschilder Basile de Loose (1809-1885). De impressionistische schilderkunst wordt vertegenwoordigd met twee werken van Emile Claus, vier werken van Léon de Smet, drie werken van Rodolphe Wytsman, naast doeken van Anna Boch, Jenny Montigny en Albert Baertsoen. Van Fernand Khnopff wordt een Etude de femme uit 1908 geveild, een potloodtekening van een vrouwenprofiel, die zon 9.000 euro waard is. James Ensor is vertegenwoordigd met heel wat werk, waaronder twee kleurpotloodtekeningen en de aquarel Une reine, tour et un pion uit 1902. Nog van Ensor wordt een exemplaar van het kunstalbum Scènes de la vie du Christ geveild, een album met 31 kleurenlithos. Het album, uitgegeven in 1921, heeft een richtprijs van 6 tot 7.500 euro. Tot de belangrijkste expressionistische werken op de veiling behoren een doek van Jean Brusselmans en enkele werken van Constant Permeke, waaronder een grote marine, geschat op 15 tot 17.000 euro. Nog bij de moderne kunst zijn er werken van Felix de Boeck, Pierre Paulus, Albert Saverijs en Marthe Donas. Van Paul Delvaux is er een aquarel uit 1930, met de voorstelling van een baadster. De veiling brengt ook heel wat beeldhouwwerk onder de hamer. Een uniek stuk is de Danseuse à la pomme, een groot sculptuur in brons en ivoor van de Franse kunstenaar Jean-Léon Gérome. Van Auguste Rodin biedt de veiling de bronzen meisjesbuste Suzon uit 1872, waarvoor 10.000 euro verwacht wordt. Er is ook een heel elegant vrouwenfiguur in brons van Julien Dillens, geschat op zon 22.000 euro. Van George Minne zijn er vijf sculpturen, onder meer een geknielde knapenfiguur in gips uit 1896, met een richtprijs van 4.500 euro. Naast stenen beelden van Ernest Wijnants en Henri Puvrez zijn er een zwartstenen monoliet uit 1972 van Eugène Dodeigne, geschat op 23.000 euro, en een assemblage in gebrand hout uit 1969 van Vic Gentils, geschat op 14.000 euro. Bibliofiele uitgavenBij Rossaert aan de Nosestraat 7 in 2000 Antwerpen (tel.: 03/216.93.90) wordt een topverzameling bibliofiele uitgaven aangeboden. De galerie is open van woensdag tot vrijdag van 14 tot 18 uur, op zaterdag van 10 tot 18 uur. Bij het aanbod zijn er objecten, prenten, tekeningen, manuscripten, vroege boeken of originele fotos van onder meer Arp, Ernst, Evenepoel, Escher, Ensor, Baudelaire, Doré, Duchamp, Floris Jespers en Paul van Ostaijen, Victor Hugo, Lautréamont, Mesens, Rimbaud, Rops, Man Ray, naast diverse zeldzame uitgaven van Cobra. Kortom, een echte schatkamer. In Knokke dan weer houden 14 galeries van hedendaagse kunst voor het eerst samen een opening op dezelfde dag. Men kan er vandaag zaterdag terecht vanaf 17 tot 20 uur voor een wandeling van galerie naar galerie. Inlichtingen bij galerie Zwart Huis, aan de Dumortierlaan 8 in Knokke. Tel.: 050/61.35.65.