Veilingen in Brussels PSK

Woensdag beginnen in het Brusselse Paleis voor Schone Kunsten de kijkdagen voor de veilingen van Servarts die starten op 12 november. Dinsdag 12 en woensdag 13 november worden de belangrijkste loten onder de hamer gebracht op twee avondveilingen. Dinsdagavond staat in het teken van de oude en moderne schilderkunst. Bij de oude meesters vallen een 'Hanengevecht' van Frans Snyders op (geschat op 1 miljoen frank), een landschap van Pieter van Avont (1 à 1,5 miljoen) en een nature morte van Floris van Schooten (minstens 2 miljoen). Bij de moderne kunst zit werk van Ensor, waaronder een opgewerkte ets 'Intrede van Christus in Brussel', die geschat werd op 2 miljoen frank. Voorts werk van Rik Wouters, Floris Jespers, Guillaume van Strydocnk, Hippolyte Daeye, Emile Claus en anderen. De woensdagavondveiling is geheel gewijd aan Chinees en Japans porselein. In het aanbod worden ook nog enkele mooie Mechelse albasten uit de 17de eeuw gemeld.