Logo
Partner Content biedt organisaties toegang tot het netwerk van De Tijd. De partners zijn verantwoordelijk voor de inhoud.

Intuïtieve ondernemers gaan steeds vaker de mist in

Ondernemers blijven het moeilijk vinden om hun buikgevoel te combineren met datagestuurde beslissingen. En dat terwijl de BI- en AI-technologie toegankelijker is dan ooit. ‘De wereld is complex geworden. Bedrijven die niet inzetten op data en machinelearning zullen binnenkort niet meer mee kunnen’, beweert Jeroen Vansina, data-expert bij ESC.

Blijven anticiperen 

Volatiele prijzen, gebrek aan grondstoffen, de war on talent, thuiswerk, snelle digitalisering, ... Waar vroeger een zekere voorspelbaarheid aan de orde was, moeten ondernemers nu voortdurend anticiperen op een veranderende context. ‘Klanten verwachten dat producenten altijd snel en agile werken en steeds goede kwaliteit afleveren’, zegt Jeroen Vansina hierover. ‘Met buikgevoel alleen redden die bedrijfsleiders het dan niet meer. Bedrijven die niet inzetten op data en machinelearning zullen binnenkort niet meer mee kunnen. De wereld is complex geworden en net daarom moeten ondernemers hun eigen gevoel valideren met data en voorspellende modellen. Gelukkig hoeft data analyseren niet moeilijk te zijn.’                                                                                              

Digitale feedbackloop 

Je eigen gevoel valideren met data hoeft niet moeilijk te zijn

Jeroen Vansina
Data-expert bij ESC

Een datafeedbackloop opzetten is vrij gemakkelijk. Bovendien beschikken bedrijven vaak al over een berg data: over klanten, medewerkers, operaties en zelfs al over producten of diensten. ‘De uitdaging ligt er vooral in om die data slim te gebruiken, wat niet ingewikkeld is als de juiste tool wordt gebruikt’, verduidelijkt Jeroen Vansina. ‘Microsoft Power BI werkt in drie stappen. Eerst worden data verzameld vanuit al uw verschillende bronnen, waarna er de gewenste berekeningen op losgelaten worden. De resultaten van die berekening kunnen via visueel aantrekkelijke dashboards heel makkelijk geanalyseerd worden om te gebruiken als leidraad bij het nemen van beslissingen.’ 

BI Power Pack

Op de vraag of BI en AI nuttig is voor elke onderneming is Jeroen Vansina duidelijk. ‘Absoluut! Het is zo belangrijk dat kmo’s beseffen dat het dankzij deze toegankelijke tool ook voor hen haalbaar is. Met ons BI Power Pack bent u direct vertrokken. Voor een vaste prijs kunt u direct starten met onze smart dashboards, die worden afgestemd op uw KPI’s en bedrijfsdoelen.’ 

Hebben intuïtie en cijfers allebei hun waarde in de bedrijfswereld? Ons buikgevoel zegt alvast van wel.

ESC
www.esc.be
Tel.: +32 (0)9 329 93 06

Lees verder
Logo
Partner Content biedt organisaties toegang tot het netwerk van De Tijd. De partners zijn verantwoordelijk voor de inhoud.