Prada wil 2,6 miljard ophalen in Hong Kong
Het Italiaanse luxebedrijf Prada wil bij een beursgang in Hong Kong in totaal 2,6 miljard dollar ophalen. Dat melden nit nader genoemde bronnen aan het persagentschap Dow Jones. De operatie zou doorgaan op 24 juni.
Prada had in januari aangekondigd dat het in Hong Kong naar de beurs zou trekken, en niet in Milaan. Het bedrijf gaat 423,28 miljoen aandelen aanbieden tegen een prijsvork van 36,50 tot 48 Hong Kong dollar, waarmee de operatie maximaal 2,6 miljard dollar (1,77 miljard euro) kan opbrengen.
Nog steeds volgens de informatie van Dow Jones zouden institutionele beleggers vanaf maandag kunnen intekenen. Het publieke luik van de beursgang zou voor volgende week zijn. Prada brengt 20 procent van zijn kapitaal naar de beurs, wat betekent dat de groep zichzelf waardeert op zowat 7 miljard euro.
Met het opgehaalde geld gaat het Italiaanse luxemerk zijn verkoopnetwerk uitbreiden en schulden aflossen. Op dit moment is Prada voor 94,89 procent in handen van de gelijknamige familie. Het resterende belang zit bij de Italiaanse bank Intesa Sanpaolo.
Meest gelezen
- 1 Federale onderhandelingen: de landing is nog niet in zicht
- 2 Staakt-het-vuren tussen Israël en Hamas start met uren vertraging
- 3 Trump wil TikTok terug online zetten in de VS mits Amerikaans belang van 50 procent
- 4 Aan verlaagde registratierechten van 2 procent hangen strikte voorwaarden
- 5 Houdt Amerika's beursmirakel stand onder Trump?