Is ongeval bij telewerk arbeidsongeval?

U mag van uw baas een dag per week telewerken. Maar wat als u net die dag een ongeval hebt? Bent u dan gedekt door de arbeidsongevallenverzekering?

Artikel 7 van de arbeidsongevallenwet van 1971 bepaalt dat 'elk ongeval dat een werknemer tijdens en door het feit van de uitvoering van de arbeidsovereenkomst overkomt én dat een letsel veroorzaakt' als arbeidsongeval wordt beschouwd.

Maar voor wie thuis aan telewerk doet, is de grens tussen werk en privéleven soms vaag. Vandaar dat in 2009 een vermoeden werd ingebouwd. Doet het ongeval zich voor op de plaats die in uw arbeidsovereenkomst is opgenomen als de plek vanwaar u telewerkt én gebeurt het ongeval tijdens de opgegeven werkuren, dan wordt vermoed dat het om een arbeidsongeval gaat.

Stel dat die werkplek een bureau bij u thuis is en u valt tijdens de normale werkuren van de trap en breekt uw been, dan kan dat als een arbeidsongeval worden beschouwd. Als het ongeval buiten de opgegeven werkplek of werkuren gebeurt, is er geen vermoeden van een arbeidsongeval en zal u dus zelf moeten bewijzen dat het om een arbeidsongeval gaat. Dit kan bijvoorbeeld het geval zijn als u thuis overuren doet.

Wat als u thuiswerkt en 's ochtends eerst de kinderen naar school brengt? 'Bij thuiswerk moet de werknemer zich niet op de weg begeven. Hij is dan ook niet verzekerd voor een ongeval 'onderweg'. Wie 's ochtends de kinderen naar school brengt, is dus niet gedekt op dat traject', klinkt het op de website van de verzekeraar ADD.

Gesponsorde inhoud

Partner content