Familiebedrijf Zuidnatie investeert 13,5 miljoen in Antwerps staalmagazijn
In de zomer begint Zuidnatie, een Antwerps familiebedrijf, met de bouw van een gloednieuw magazijn op een van haar terminals in de haven van Antwerpen. Het magazijn zal niet alleen staalrollen tot 32 ton opslaan, maar ze ook meteen ter plaatse verwerken.
Zuidnatie, dat al decennia rollen staal (coils) van over heel de wereld behandelt, gaat in de haven van Antwerpen een nieuw magazijn bouwen. Het familiebedrijf spreekt over een uniek project in de havens van Europa.
Het magazijn van 5.500 vierkante meter wordt voorzien van een snijmachine en een rolbrug, die staalrollen tot 32 ton kan behandelen. Het transport van zulke zware coils is alleen mogelijk per zeevervoer. Het slitting center, dat behandeling van zeeschip tot de versnijding op de terminal aanbiedt, wordt het eerste in Europa waar zulke gewichten behandeld kunnen worden. Na de slitting kan het staal rechtstreeks naar de eindverwerker.
Duurzaam verhaal
Daardoor wordt het transport minimaal gehouden, zodat de CO2-uitstoot gedrukt wordt. Het magazijn wordt bovendien afgewerkt met zonnepanelen, waarbij de opgewekte energie in het nieuwe magazijn wordt gebruikt. Het project wordt een van de grootste investeringen van Zuidnatie van de afgelopen vijf jaar.
Zuidnatie, dat 320 mensen tewerkstelt, is een logistieke partner in de haven van Antwerpen voor de behandeling van projectlading, zware hijswerken, ijzer en staal, stukgoed, containers en bulk. In 2023 werden meer dan 400 schepen in de drie terminals van Zuidnatie, op de rechteroever van de Schelde, behandeld. Daarnaast behandelde Zuidnatie via Becomar meer dan 505.000 containers.
Zuidnatie begon 154 jaar geleden als een familiebedrijf en is dat nog altijd. CEO Paul Feys en managing director Stéphanie Feys zijn de eigenaars van de onderneming en staan in voor het dagelijks bestuur.
Meest gelezen
- 1 Vooruit stuurt alarmsignalen over formatie federale regering uit
- 2 Arco belegt bij federale overheid en banken
- 3 Hendrik Bogaert (ex-CD&V) verkoopt uitzendkantoor en wordt investeerder
- 4 Havens Antwerpen-Brugge en Rotterdam gaan samenwerken: 'In Europa elkaar de tent uit concurreren is gewoon niet slim'
- 5 AG Insurance en Belfius verhogen rente op spaarverzekering